MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Biografstol 12702332
nr 1270 2332
Biografstol
1926, Biografstol räddad efter rivningen av biograf Fågel Blå, som var i drift från 1926 till 1990-talets slut. Tillverkad vid NKs biografavdelning, arkitekt: Josef Östlihn
Kondition: fläckar, slitage, skador
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 26 augusti 2019
kl 19:25:43
300 kr
350 kr
400 kr